Що відбувається при дуже низькій температурі?
У всіх ущільнювачів є мінімальна температура затвердіння. Для більшості вона знаходиться на рівні +5 градусів. Більшість виробників рекомендує працювати з матеріалом мінімум при +10. Більш низька температура збільшує ризик, що ущільнювач не висохне повністю. Це робить матеріал слабкішим і нестійким до впливу зовнішніх факторів, що відчутно знижує термін його придатності. А при дуже низькій температурі з'являються білі плями через вологість.
Чим небезпечна занадто висока температура?
З підвищенням рівня температури підвищується і швидкість хімічних реакцій в ущільнювачі. Відповідно, скорочується і час його висихання. Чим швидше матеріал висихає, тим менше у нього часу на те, щоб розподілитися рівномірно по бетонній поверхні і сформувати плівку. При високій температурі якісно нанести ущільнювач дуже складно. Він починає прилипати до ролика, через що на поверхні залишаються нерівності й ворс самого ролика.
Якщо немає можливості знизити температуру повітря, використовуйте розчини. Їх можна наносити за допомогою спрею, що набагато простіше і швидше. В такому випадку майте запасний розпилювач на випадок, якщо перший зламається або заб'ється. Адже вам потрібно буде підтримувати рівномірний шар, а якщо переривати роботу, всі старання підуть нанівець.
Основна проблема, яка робить роботу з ущільнювачем при високій температурі практично неможливою, полягає в тому, що матеріал висихає дуже швидко, затримуючи гази та повітря під шаром. Через це на поверхні з'являються бульбашки й здуття. Тому якщо доводиться працювати в спеку, намагайтеся наносити ущільнювач рано вранці або пізно ввечері, коли температура стає нижче.