Раніше будівельники чомусь вважали, що покласти лицьове покриття на голу бетонну підлогу – це нормально. Тому в старих квартирах і будинках босоніж в холодну пору року не походиш. Добре, що можна утеплити підлогу не тільки при будівництві будинку.
Яким методом краще утеплювати?
Насправді існує дуже багато способів зробити своє житло тепліше. Але заглиблюватися в усі не має сенсу. Тому давайте розбиратися в самих простих і практичних методах. Це може бути утеплення:
- з використанням рулонних утеплювачів;
- за допомогою обрешітки;
- під стяжку.
Це найпростіший метод, який під силу навіть тим, хто ніяк не пов'язаний з будівництвом. Залежно від вашого бюджету ви можете вибрати корковий або поліетиленовий утеплювач. Перший дорожче, але зате він вважається більш екологічним. Другий теж шкоди здоров'ю не завдасть, та й коштує він дешевше. Можна вибрати спінений поліетилен з фольгою і без. Фольга допоможе ізолювати підлогу ще і від вологи.
Укладання рулонного утеплювача просте до неподобства. Потрібно лише щоб підлога була рівною і чистою – на ній не повинно бути каменів, які можуть порвати матеріал. Потім треба розкачати утеплювач з нахлистом в 15 сантиметрів. Якщо ви збираєтеся класти плитку, то спочатку потрібно прокласти підлогу вологостійкою фанерою поверх утеплювача. Її необхідно кріпити дюбель-цвяхами прямо до бетонної плити. А якщо ви збираєтеся покласти ламінат, то фанерний шар не потрібен. У випадку з дошкою потрібно створити проріз між утепленням і лицьовим покриттям.
Використовуючи такий метод на плиту укладають спочатку грати з дерев'яних брусів, яку потім заповнюють утеплювачем. Під утеплювач – найчастіше це вата або пінополістирол – потрібно покласти шар гідроізоляції. Висота лаг (обрешітки) залежить від того, наскільки вище ви хочете підняти підлогу і наскільки сильно її утеплити. Поверх потрібно прокласти ще і пароізоляцію.
Цей метод нагадує мокре утеплення стін. Для цього способу потрібно володіти практичними навичками і знаннями, інакше нічого не вийде. Звичайно, якщо ви вирішили ризикнути – залежить лише від вас. Утеплювати під стяжку можна:
- дуже щільною мінватою;
- Пінополістиролом;
- легким бетоном.
Спочатку укладається утеплювач, а поверх заливається стяжка.
Бетон від виробника,
за вигідною ціною за куб!