Невірне маркування бетонної суміші
Саме за маркою* можна зрозуміти якість та особливості бетону. Часто шахраї можуть підміняти марку на більш дорогу. Це можуть робити як постачальники, так і самі будівельники. Складність для замовника у такій ситуації у тому, що визначити марку на око неможливо.
Як уникнути? Перш за все треба співпрацювати з постачальниками з надійною репутацією. Також необхідно слідкувати за тим, щоб машини з бетоном супроводжувались паспортами якості та печатками від виробника з зазначенням характеристик матеріалу. Не зайвим буде взяти зразок бетону та провести лабораторні дослідження. Бажано брати зразок при присутності водія та підписувати з ним відповідний акт.
Маніпуляції з обʼємом матеріалу
Таке трапляється досить часто. Іноді у нестачі бетону винен сам замовник, що невірно розрахував необхідний об'єм. А іноді і постачальник може спеціально відправляти машину з нестачею матеріалу. Або водій на шляху до замовника продає бетон “наліво”.
Як уникнути? Замовляйте бетон із запасом. Та вимагайте GPS-контроль доставки бетонної суміші і всі необхідні документи у постачальника.
Постачальник обіцяє безкоштовну доставку
Зазвичай замовник все ж таки платить за доставку, але нестачею бетону чи підміною його марки. Бетоновози вимагають досить дорогого обслуговування, заправки. А водіям треба оплачувати їх роботу. Тому доставка коштує грошей. А через те, що постачальник не буде терпіти збитки, “безкоштовну” доставку він буде компенсувати якось інакше.
Занадто низька ціна
Звичайно, всім хочеться зекономити. Але якщо у постачальника ціни на бетон суттєво нижчі за ринкові, це привід задуматися щодо якості матеріалу. Тому не треба спокушати себе економією – постачальник не буде жертвувати своїм доходом.
Завжди перевіряйте документи і сертифікати на бетонні суміші. І працюйте з перевіреними постачальниками.