Чому саме рухливість?
Те, наскільки швидко і повноцінно бетон здатний заповнити необхідний обсяг простору, має дуже велике значення під час проведення робіт. Для створення конструкцій складних форм потрібен досить рухливий матеріал, а для прокладання доріг зручніше використовувати малорухливу бетонну суміш.
Як визначити рухливість бетону?
Існує спеціальний ГОСТ, в якому в деталях викладено процес перевірки ступеня рухливості бетонних сумішей. Цей метод визначає рухливість за осадкою конуса матеріалу. Щоб створити конус, необхідно закласти матеріал в спеціальну конусоподібну форму в три підходи, ущільнюючи кожен шар. Розміри форми в середньому відповідають наступним параметрам:
- висота 300 міліметрів;
- діаметр великої основи200 міліметрів;
- діаметр малої основи 100 міліметрів.
Звичайно, в залежності від фракції зерен наповнювача в суміші розміри конуса варіюються. Те, який розмір потрібен у вашому випадку, ви можете дізнатися в таблиці ГОСТу 1018-2000. Після заповнення форму перевертають і знімають, залишаючи тільки бетонний конус. І відстежують його осадку – тобто те, як змінюється висота верхньої точки конуса протягом 2-3 хвилин після зняття форми. Проводити це дослідження потрібно двічі для однієї партії суміші. Порівнявши отриманий результат з даними, наданими в ГОСТі, можна зрозуміти ступінь рухливості бетону і привласнити йому відповідну марку.* Підвищити рухливість суміші можна просто додавши в нього води. Але це робить матеріал менш міцним. Якщо ви хочете зберегти міцність, потрібно додавати в суміш спеціальні добавки, які роблять її пластичнішою. Якщо у вас є питання щодо марок бетонних сумішей, звертайтеся до наших фахівців. Вони нададуть всю необхідну інформацію.