Деякі питання, пов'язані з бетоном, особливо популярні як серед замовників об'єктів, так і серед самих будівельників. Ми вирішили зібрати всі відповіді в одній статті.
Вага кубометру бетону залежить від того, які наповнювачі використані в його складі. Якщо розрізняти цей матеріал за питомою вагою, то існує чотири категорії бетонів:
- особливо легкий (вага одного куба – не більш 500 кг);
- легкий (один кубометр важить 500-1800 кг);
- важкий (один кубометр важить 1800-2500 кг);
- особливо важкий (один кубометр важить 2500-3000 кг).
Цей матеріал складається з цементу, піску і щебеню. Їх співвідношення розраховується залежно від того, якої марки повинен вийти бетон, і для чого він виготовляється. Наприклад, важкий бетон складається з 1 частини цементу, 3 частин піску і 5 частин щебеню.
Міксери автобетонозмішувачів дуже сильно відрізняються своєю місткістю. Їх обсяг може варіюватися від 2 кубометрів і аж до 15 кубометрів. Найчастіше використовуються автобетонозмішувачі з міксерами обсягом 5-9 кубометрів. Так чи інакше, вам варто отримати у пункті продажу бетону інформацію про обсяги їх змішувачів.
Також враховуйте той факт, що якщо будівництво знаходиться занадто далеко від заводу, то бетон вам швидше за все будуть везти в сухому стані. І розбавлять водою лише під'їжджаючи до будівництва. Це потрібно для того, щоб матеріал не втратив своєї якості на шляху до об'єкта. І щоб не сталося неприємностей через те, що розбавлений бетон не поміститься в бетономішалку, при розрахунку відштовхуйтесь від обсягу матеріалу в готовому вигляді.
Для створення стрічкового фундаменту* потрібно вирахувати обсяг, помноживши висоту, довжину і ширину майбутньої стрічки. Тоді ми отримаємо кількість бетону, потрібну для створення однієї стрічки. Щоб розрахувати обсяг, необхідний для заливки всього фундаменту, потрібно помножити вже розраховану раніше кількість бетону на кількість стрічок в основі.
Обсяг бетону, який знадобиться для створення плиткового фундаменту, розраховується так само. Тільки потрібно знайти об'єм не стрічки, а однієї плити. І потім помножити отриману величину на кількість плит.
Стрічковий фундамент зазвичай обходиться дешевше плиткового, тому що витрата матеріалів на нього менше.
Бетон від виробника,
за вигідною ціною за куб!