Для нестандартних робіт, де важлива вогнетривкість, необхідно використовувати особливі марки будматеріалів. До них відноситься і жаростійкий бетон, який використовується як в промисловості, так і в приватному будівництві. Його головна особливість полягає в тому, що він зберігає свої експлуатаційні властивості навіть при впливі дуже високих температур протягом тривалого часу.
Це особливий будівельний матеріал, що використовується в конструкціях, де присутній тривалий нагрів. Жаростійкий бетон застосування має досить широке, наприклад, при будівництві доменних печей і димарів, в печах для обпалення будівельної цегли, в хімічній промисловості і так далі.
Купити жаростійкий бетон можна дешевше, ніж інші вогнетривкі матеріали. А тому вийде знизити витрати на саме будівництво.
Серед переваг жаростійкого бетону:
- зручна укладка
- висока міцність і збереженість
- рухливість
Експлуатаційні та технічні характеристики жаростійкого бетону пояснюються його складом, куди входять вогнетривкі інгредієнти.
Жаростійкі бетони можуть виготовлятися на таких видах в'яжучих:
- Портландцемент з мікронаповнювачем.В якості мікронаповнювача можуть використовувати шамот, пемзу, золу, гранульований шлак. Такий бетон застосовують в лужному і нейтральному середовищі
- Шлакопортландцемент. Вже містить у складі шлакову добавку, що дозволяє йому витримувати температуру до 700 ° С.
- Глиноземистий і високоглиноземний цемент. Не вимагає добавок тонкого помелу, добре підходить для вуглецевого, фосфорного і водневого середовища. Але цей вид має відносно невисоку міцність, хоча може витримувати температури до 1600°С. Кращими якостями володіють суміші з 65% вмістом глинозему.
- Рідке скло. Такі суміші використовуються в кислому газовому середовищі.
Для підвищення експлуатаційних характеристик використовуються вогнетривкі наповнювачі. Високу жаростійкість забезпечують фосфати алюмінію і магнію, а також фосфорна кислота.
Щоб підвищити міцність у в'яжучі додаються такі мікрокомпоненти як бій магнезитової або шамотної цегли, андезит, доменний гранульований шлак, лісовидний суглинок і інші.
Залежно від середньої щільності жаростійкий бетон ділиться на:
- особливо важкий, який має середню щільність понад 2500 і до 3200 кг/м
- важкий із середньою щільністю 2000-2500 кг/м
- легкий жаростійкий бетон, середня щільність якого менше 2000 кг/м
За здатністю витримувати температуру виділяють:
- жаротривкий (витримує температуру до 1580°С)
- вогнетривкий (витримує температуру 1580 – 1770°С)
- високовогнетривкий (витримує температуру понад 1770°С)
За призначенням:
- конструкційні бетонні блоки
- теплоізоляційні
Бетон від виробника,
за вигідною ціною за куб!