Технологія бетонування паль проста і ефективна. Але деякіфахівці спростовують доцільність даної процедури. Чому з’явилися чутки зприводу того, що бетонування паль навпаки призводить до корозії, а не захищаєвід неї?
Давайте розберемося, чи потрібно бетонувати гвинтові паліі що про це говорять наші експерти.
Бетонування гвинтових паль в першу чергу необхідне длягідроізоляції. З часом в бетоні з’являються тріщини, в які проникає волога.Якщо палі при цьому порожні, волога може заповнити палі і спровокуватипередчасну корозію.
Також бетонування паль необхідні для того, щоб зробитифундамент більш стійким і складним у демонтажі. Бетонні палі для фундаментувідмінно підійдуть довгостроковим великим будівлям — наприклад житловимбудинкам. Заповнені бетоном палі складно демонтувати, а також бетон захищає відскупчення вологи у холодних місцевостях.
У той же час, немає необхідності заливати бетоном палідля короткочасного будівництва (наприклад, будівельного вагончика) або здіаметром до 57 мм. У першому випадку демонтаж споруди створить небажаніпроблеми, а в іншому бетонування такого невеликого діаметра буде недоцільним,так як температурне розширення льоду не зможе заподіяти шкоду споруді.
З точки зору деяких фахівців, бетоновані палі зменшуютьтермін служби фундаменту. Ця думка підкріплюється і тим, що метал і бетон маютьрізне теплове розширення. Так від цієї невідповідності можуть утворитисямікровпадини, у яких накопичується волога, і при наявності доступу киснюкорозія буде протікати в прискореному темпі. Алеце не зовсім так.
Навіть якщо у бетонному розчині залишаться порожнини,відсутність доступу кисню зведе до мінімуму ймовірність утворення в нихконденсату. А значить — і ризик виникнення корозійних процесів на внутрішнійстінці стовбура. Корозія почнеться лише в тому випадку, коли паля буде матибезперервну порожнину по всій довжині, що малоймовірно.
Фундамент на бетонних палях, незважаючи на запереченнядеяких експертів, залишається найпопулярнішим способом зміцнення будівлі.Найчастіше порожнисті палі заливаються пісочно-бетонної сумішшю. Рівень заливкизнаходиться трохи глибше, ніж рівень підрізування паль. Також слід звернутиувагу на те, що з часом бетон в палях просяде, і його потрібно буде доповнитипорошковим бетоном або цементом. Це допоможе уникнути утворення пустот і вологивсередині палі.
Також важливу роль в підході до бетонування пальових граєтемпература. Якщо під час заливки на вулиці температура вище нуля, тобетонно-пісочну суміш можна заливати звичайною водою.
Алепри температурі нижче нуля замість води в суміш необхідно додавати спеціальніприсадки — до -5 градусів за Цельсієм це може бути звичайна сіль, від -5градусів слід використовувати спеціальні антифризи. Додавати воду в суміш примінусовій температурі не треба, так як лід згодом розмерзнеться і створитьнеобхідну кількість води для розчинення.
Бетон від виробника,
за вигідною ціною за куб!