Як бетонувати взимку?

Зимове бетонування має свої особливості, оскільки вплив низьких температур не дає бетону набирати міцність через вимерзання води та уповільнення процесу гідратації. Сучасні технології дозволяють уникнути кристалізації води, що дає можливість укладати зимовий бетон без побоювання за його експлуатаційні якості. А значить, "заморожувати" будівництво з настанням холодів не потрібно.

Бетонування взтимку — в чому складність?

Схоплювання бетону (гідратація) — хімічна реакція між цементом і водою. Цей процес сильно залежить від температури повітря. Оптимальна температура для гідратації становить +15-20 градусів.

За умови нормальної температури, бетон вже за перші три доби набирає до 30% міцності. Через два тижні — 60-80% міцності.Через чотири тижні бетон набирає 100% міцності і 120% через три місяці.

Що відбувається, коли температура нижче норми?При температурі нижче 15 градусів швидкість набору міцності сильно знижується. Якщо за вікном 5 градусів тепла, то темп набору міцності з годин знижується до діб. А при 0 зупиняється зовсім через вимерзання води. Відповідно в будівництві перехід "на зимовий час"необхідний, коли середньодобова температура складає 5 градусів тепла.

 

Як бетонувати в мороз? 

Головна місія всіх сучасних технологій зимового бетонування — збереження води в складі від кристалізації. Завдання при зимовому бетонуванні — забезпечити набір 50% марочної міцності до заморожування бетону. Саме цей показник є критичним, після чого замерзання бетону не матиме відчутного впливу на параметри конструкції.

 

Для цього вдаються до таких способів:

-   Використовуємо протиморозні добавки (ПМД). Це ефективний і найбільш поширений спосіб підвищити морозостійкість бетону. Крім того, що подібні добавки можна використовувати самостійно, сьогодні є можливість придбати зимовий бетон, до складу якого вони вже входять. Протиморозна добавка вводиться в бетонну суміш в суворій відповідності з відсотковим співвідношенням цементу в різних марках. Крім того, кількість ПМД залежить і від температури повітря під час укладання бетону. Деякі добавки дозволяють проводити бетонування при температурі повітря до -25 градусів. Прискорити процес набору міцності можна за допомогою додаткового паропрогріву або електропрогріву.
-   Укривання бетону. Ще один поширений спосіб зимового бетонування. Головний нюанс — укривання бетону не допоможе в сильний мороз. Температура повітря повинна залишатися в рамках +3-3. Цей спосіб ще і досить ризикований, адже передбачити температурний режим складно і температура повітря може різко впасти. Що використовують для укривання бетону?Найчастіше застосовують утеплювач або ПВХ плівку, які укладаються на поверхню бетону.
-   Прогрів гарматами. Це більше додатковий метод, який використовується в комплексі з попереднім. Застосовується як раз тоді, коли температура падає нижче допустимої для простого укривання бетону. Для цього укриття з ПВХ плівки не вкладається на поверхню бетону, а створюється щось схоже на намет для бетону — конструюється тимчасовий каркас з дощок, на який і укладається плівка. Газові або електричні гармати встановлюються під плівкою. Для первинного набору міцності бетону потрібно до 3-х діб прогріву тепловими гарматами.
-   Прогрів компонентів. Цей метод також не можна віднести до самостійних. Він допомагає дотриматися температурного режиму, але не рятує бетон від заморожування. Для замішування можна використовувати підігріту воду. Крім того, прогрівають і наповнювач (щебінь, наприклад), але не можна прогрівати сам цемент і добавки дрібного помелу.
-   Електропрогрів. Метод електропрогріву використовується на великих будівництвах в зв'язку з тим, що він дорогий і вимагає спеціального обладнання. Технологія електропрогріву бетону нагадує принцип теплої підлоги. Перед заливанням бетону на арматурну конструкцію встановлюється спеціальний електричний провід.

Кількість дроту залежить від того, який обсяг бетону потрібно прогріти — в середньому його витрата складає близько 60 п/м на 1 м3.

також читайте

Бетон від виробника,
за вигідною ціною за куб!

купити бетон

Дякую вам! Ваше звернення отримано!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ

купити
бетон

Дякую вам! Ваше звернення отримано!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Компанія Хауз Бетон виробляє бетон для фундаменту, бетон для промислової підлоги, бетон для перекриття. Купити бетон від виробника за доступною ціною з доставкою по Києву та Київській області

купити бетон з доставкою Коростень, Копилів, Погреби