Причини, через які бетонний ущільнювач біліє
Новий бетон, залитий менш ніж 28 днів тому, містить в собі багато вологи. Коли він твердне, волога випаровується. Більш старий бетон може вбирати воду під час дощу, при підвищеній вологості повітря, або ж при температурі нижче нуля. Він немов губка – містить багато пор, і без ущільнювача вбирає воду, яка потім випаровується.
Зазвичай ущільнювач біліє, коли він контактує з вологою при нанесенні. Різні види ущільнювачів призначені для різного рівня вологи. Тому потрібно правильно підібрати цей матеріал. Є ущільнювачі, які можна наносити на "зелений"бетон – залитий менш ніж 28 днів тому. А є такі, що наносяться тільки на повністю висохлий бетон. До таких ущільнювачів відносяться декоративні. І якщо їх наносити на "зелений"бетон, є великий ризик, що з'являться білі плями або помутніння.
Також важлива щільність ущільнювача, адже вона безпосередньо впливає на те, наскільки добре він пропускає вологу. Все екстер'єрні види ущільнювачів створені для того, щоб пропускати певну кількість вологи. Менш щільний матеріал краще пропускає вологу, не дозволяючи їй затримуватися під поверхнею ущільнювача і залишати білі плями.
Як уникнути появи білих плям під ущільнювачем
Правило дуже просте й очевидне – підбирайте правильний вид ущільнювача і наносьте його відповідно до рекомендацій виробника. Краще наносити його тонким шаром, щоб уникнути проблем з вологою.
Якщо все-таки ущільнювач побілів, можна обробити поверхню розчинником (ксилолом або ацетоном, наприклад). Це повинно допомогти розм'якшити плівку, створену ущільнювачем. Коли розчинник випарується, ущільнювач заново затвердіє і буде виглядати як новий. У разі, якщо це не спрацювало, доведеться зняти верхній шар, очистити бетонну поверхню і нанести ущільнювач заново.
Ми допоможемо вам підібрати правильну марку бетону для ваших потреб і з задоволенням проконсультуємо щодо того, як правильно вибрати ущільнювач.